۴:۲۴:۲۵ بعد از ظهر پنجشنبه, ۲۹ام مهر, ۱۴۰۰

ارزش کل معاملات بورس در هفته گذشته چقدر بوده است؟

اکبر ادهم کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت هفته اخیر بازار سرمایه اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، ارزش کل معاملات بورس اوراق بهادار تهران به ۲۲ هزار میلیارد تومان رسید. میانگین ارزش کل معاملات روزانه نیز چهار هزار و چهار میلیارد تومان بود.

او بیان کرد: تعداد روزهای معاملاتی در این هفته، ۵ روز و در هفته گذشته ۳ روز بوده است و بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت نسبت به هفته قبل تغییر ۰.۲۳ درصدی را تجربه کرد. همچنین حجم کل معاملات بورس اوراق بهادار، به عدد ۴۷ هزار و ۳۸۳ میلیون سهم رسید.
 

کارشناس بازار سرمایه در رابطه با میزان شاخص گفت: در هفته‌ای که گذشت شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به میزان ۰.۳۶ درصد کاهش یافت و با میزان کاهش ۴ هزار و ۱۷۷ واحدی در تراز یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۶۶۹ واحدی قرار گرفت.

او بیان کرد: شاخص صنعت نیز با رشد ۰.۱۴ درصدی و افزایش یک هزار و ۴۵۱ واحدی در تراز یک میلیون و ۸ هزار واحدی قرار گرفت و شاخص ۳۰ شرکت بزرگ نیز با افزایش ۰.۵۹ درصدی و افزایش هفتگی ۲۶۷ واحدی افزایش در تراز ۶۲ هزار و ۴۵۰ واحدی قرار گرفت.

او افزود: شاخص میانگین موزون ۵۰ شرکت فعال‌تر نیز با افزایش ۰.۴۱ درصدی و با میزان تغییر هفتگی ۱۸۰ واحدی در تراز ۴۹ هزار و ۵۹۰ قرار گرفت. همچنین شاخص کل هم وزن با کاهش ۲.۶۷ درصدی، با میزان تغییر هفتگی نزولی ۱۰ هزار و ۱۶۱ هزار واحدی در تراز ۴۳۹ هزار و ۸۰۱ قرار گرفت.

ارزش کل معاملات بورس در هفته گذشته چقدر بوده است؟

ادهم در خصوص میزان معاملات صورت گرفته در برخی از بازارها اظهار کرد: بازار بدهی با افزایش ۹۷ درصدی و رشد در ارزش معاملات به میزان ۳۷۰ هزار میلیارد تومان و به میزان ۳.۸۰ برگه سهم ۹۹ درصد نسبت به هفته گذشته رشد کرد.

او بیان کرد: صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله نیز، نسبت به هفته گذشته رشد خوبی را داشتند که این نشان دهنده میزان ورود نقدینگی به صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله است که ارزش کل معاملات این صندوق‌ها ۵۴ هزار و ۵۸۹ هزار میلیارد تومان بوده که ۴۴ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته و حجم معاملات نیز ۳ هزار و ۵۳ میلیون واحد بوده که ۸۲ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش پیدا کرده است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: در این هفته رشد ۱۰۵ درصدی در ارزش معاملات بازار مشتقه را تجربه کردیم و حجم معاملات بازار نیز رشد داشته و البته بازار مشتقه یک بازار آینده نگر است.

ارزش کل معاملات بورس در هفته گذشته چقدر بوده است؟

۲۲۳۲۲۷

همچنین ببینید

واکنش بورس به حضور رییس جدید/ رشد عجیب شاخص در اولین روز

ساماندهی بازار سرمایه امکان‌پذیر است؟

استارت شرایط بد بازار سرمایه از مردادماه سال ۹۹ زده شد و سرمایه و اعتماد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *