۱۰:۴۸:۴۱ قبل از ظهر یکشنبه, ۱۲ام آذر, ۱۴۰۲

اعلام پایان مهلت ثبت نام در انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی

به گزارش خبرآنلاین، محمدعلی دهقان دهنوی، با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی اظهار کرد: زمانی که در سال گذشته بحث آزاد سازی سهام عدالت مطرح شد؛ دو راهکار در این خصوص وجود داشت. اول اینکه مردم مستقیما سهام خود را مدیریت کنند.  برگه سهام عدالت پرتفوی شرکت‌های قوی هستند.

وی بیان کرد: روش دوم که بخش بزرگ تر و درصد بالاتری را در برخواهد داشت، روش غیر مستقیم است. به بیان دیگر سبد ۳۶ سهم در داخل برگه سهام عدالت قرار گرفته و از آن طریق مردم سهامدار شده اند. حالا آن شرکت می‌تواند مدیرانی داشته باشد که توسط مردم انتخاب می‌شوند  به این صورت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی شکل گرفت.

رئیس سازمان بورس گفت:اهمیت شرکت‌های استانی از آن جهت است که تعداد سهامداران غیر مستقیم خیلی زیاد است و در هر استانی هم تعداد قابل توجهی هستند؛ این شرکت‌ها از ۳ هزار میلیارد تومان در شرکت‌های کوچک و ۳۰ هزار میلیارد تومان در شرکت‌های بزرگ دارایی دارند؛ بنابراین برای مدیریت این شرکت نیاز به هیئت مدیره خواهد بود.انتخاب هیئت مدیره توانمند، ارزش دارایی مردم را روز به روز افزایش خواهد داد. 

دهقان دهنوی بیان کرد:از افراد متقاضی دعوت کرده ایم که تا ۲۸ فروردین فرآیند ثبت نام را طی کنند.بعد از ۲۸ فروردین هیچ ثبت نام جدیدی انجام نخواهد شد.بعد از پایان ثبت نام تایید صلاحیت افراد آغاز خواهد شد.

او اظهار کرد: در واقع این شرکت‌ها بازوی توسعه خودشان در استان‌ها هستند. به بیان دیگر هم دارایی‌های مردم را مدیریت می‌کنند و هم از محل سودآوری این دارایی‌ها می توانند دارایی‌های جدیدی برای ایجاد کنند و بتوانند در پروژه‌های سرمایه گذاری آن استان سرمایه گذاری کنند. مدیران منتخب این شرکت‌ها می‌توانند هم برای مردم و هم برای استان، توسعه و اشتغال ایجاد کنند و تحقق این اهداف نیازمند هیئت مدیره قوی است. اما اگر هیئت مدیره ضعیف باشد، این اهداف محقق نخواهد شد.

دهقان دهنوی بیان کرد: بنابراین مردم باید دقت داشته باشند که انتخاب هیئت مدیره توانمند باعث می‌شود که ارزش دارایی‌های آن‌ها روز به روز افزایش پیدا کند. به همین دلیل از مردم دعوت می‌کنیم تا در این انتخابات شرکت کنند.

دهقان دهنوی در ادامه اظهار کرد: انتظار داریم که این افراد حداقل‌های لازم را برای کاندیدا شدن را بدست بیاورند و اولین اولویت اطلاع رسانی ما به کسانی است که توانمندی و تخصص لازم برای مدیریت این دارایی‌ها را در استان خودشان داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: برگزاری مجمع به صورت فیزیکی امکان پذیر نیست و به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.لازمه شرکت در رای گیری الکترونیکی این است که افراد از طریق سامانه سجام احراز هویت شوند. در بعضی از استان‌ها تعداد قابل توجهی از افراد باقی مانده اند که هنوز ثبت نام نکرده اند.

وی گفت: به علت زیاد بودن کاندیدا ها، این انتخابات در چند مرحله انجام خواهد شد. در پایان رای گیری از بین آن‌ها اعضای هیئت مدیره انتخاب خواهند شد.بعد از انتخابات مدیریت سهام عدالت به خود مردم منتقل خواهد شد. البته نظارت ما از طریق سازمان بورس بر این شرکت‌ها نیز ادامه خواهد یافت و تلاش می‌کنیم تا در مسیر درستی حرکت کنند.

۲۲۳۲۲۴

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید