۲:۴۹:۴۳ قبل از ظهر یکشنبه, ۲ام مهر, ۱۴۰۲

افتتاح طرح‌ های جدید در هفتاد سالگی بانک‌ صادرات ایران

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در مراسم معارفه مدیر شعب استان کرمان در جمع کارکنان بانک در این استان تاکید کرد: برنامه سال ۱۴۰۰ بانک صادرات ایران پایدارسازی سود عملیاتی است و در تلاشیم که بانک در مقابل اتفاقاتی نیز که ممکن است به پایداری سود آسیب‌ بزند، مقاوم باشد. 

وی افزود: بانک صادرات ایران براساس برنامه سه مرحله‌ای ۳۰ ماهه به هدف سودآوری دست یافته است و هفتادمین سال فعالیت بانک را با دستاوردهای بیشتر آغاز خواهیم کرد که این امر مستلزم افزایش و ارتقای عملیات بانک است.

صیدی با تاکید بر اینکه بهبود سهم بازار بانک موجب پیشبرد بهتر فعالیت‌های آن خواهد شد، اظهار کرد: منابع بانک باید بیشتر از میزان رشد نقدینگی رشد داشته باشد زیرا اگر منابع بانک به میزان نرخ رشد نقدینگی افزایش یابد، به این معنی است که افزایشی در سهم بازار بانک ایجاد نشده است. از این رو باید برای افزایش منابع تا پایان سال تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، سپهبد شهید قاسم سلیمانی را نماد ایثار و فداکاری خواند و برای علو درجات وی دعا کرد و افزود: کشور ما مدیون سردار شهید سلیمانی و همه شهدای این آب و خاک است و شهدای استان کرمان در سال‌های دفاع مقدس نقش مهمی در  صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی داشته‌اند.

صیدی گفت: در آغاز هفتادمین سال تاسیس بانک صادرات ایران هستیم؛ بانکی که هفتاد سال تمام با بالندگی ارتقا یافته و به این جایگاه رسیده و  ثروتی برای کشور و افتخاری بزرگ برای ما محسوب می‌شود. در شرایطی به استقبال این سالروز می‌رویم که کمتر از دو ماه پیش مجمع عمومی سالیانه بانک را برگزار کردیم و برای اولین بار پس از شش سال اخیر، بانک موفق به تقسیم سود شد که این برای همه همکاران بانک مایه افتخار و خوشحالی است.

سودآوری در شرکت‌های سهامی عام دو معنی دارد؛ یکی افزایش ثروت صاحبان سهام است که به دلیل افزایش قیمت سهم یا میزان سود قابل تقسیم و یا ترکیبی از این دو حاصل می‌شود و معنی مهم دیگر آن،  تضمین  بقای شرکت و تداوم فعالیت آن است که این مطلب برای مدیران و کارکنان اهمیت بیشتری دارد. البته وظیفه ما خلق ارزش است که سهامداران از آن منتفع می‌شوند اما نکته اصلی این است که وقتی شرکت سودآور می‌شود، تداوم فعالیت آن تضمین می‌شود که از همه چیز مهم‌تر است و برنامه بانک دقیقا در همین جهت است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان کرمان، خواستار توجه ویژه به توانمندی‌های بانک صادرات ایران برای خدمت بیشتر به اقتصاد این استان شد.

صیدی از افتتاح طرح‌های جدید بانک در حوزه بانکداری الکترونیک همزمان با هفتادمین سال تاسیس بانک و ارتقای سامانه شمس و اپلیکیشن صاپ خبر داد و گفت: در صورتی که مشکل امضای دیجیتال حل شود، مشتریان بانک نیازی به مراجعه به شعب نخواهند داشت.

وی در این مراسم از زحمات امین ترابی گل‌سفیدی قدردانی و برای ابوالفضل جمشیدی در تصدی مدیریت شعب بانک در استان کرمان آرزوی موفقیت کرد.

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید