۹:۳۴:۳۰ قبل از ظهر سه شنبه, ۲۷ام مهر, ۱۴۰۰

افت متوالی شاخص بورس در ۴ هفته

در جریان هفته‌ چهارم معاملاتی امسال طی ۵روز معاملاتی تعداد ۱۵میلیارد و ۸۴۹میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۱۶۳هزار و ۸۳۵میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۱۹۸هزار و ۳۲۰دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۵.۹۰ درصد افت، ۳.۹۳ درصد رشد و ۲۹.۰۹ درصد کاهش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۳۶۵۸میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۶۳هزار و ۲۳۴میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۶۵.۴۹ و ۳۸.۷۰ درصد افزایش همراه شدند.

شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۲ اردیبهشت ماه با ۳۶هزار و ۳۱۲واحد کاهش، معادل ۲.۹۲ درصد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۲۰۷هزار و ۴۷واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۴۳۸۰واحد کاهش، معادل ۱.۰۱درصد افت کرد و رقم ۴۳۰هزار و ۷۸واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۳۰هزار و ۹۷واحد افت به رقم ۸۷۸هزار و ۸۹۵واحد و شاخص بازار دوم با ۶۱هزار و ۲۵۰واحد کاهش به عدد ۲ میلیون و ۴۵۶هزار و ۳۲۵واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۳۰۳۱ درصد افت شاخص بازار دوم با ۲.۴۳ درصد کاهش همراه شدند.

۲۲۳۲۲۴

همچنین ببینید

شرایط برای بهبود و بازگشت اعتماد به بازار مهیاست

علیرضا عسگری مارانی در خصوص تغییر و تحولات اخیر مدیریتی در سازمان بورس گفت: رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *