۱۲:۵۷:۱۲ بعد از ظهر جمعه, ۱۷ام آذر, ۱۴۰۲

انعکاس سودآوری در ترازنامه بانک صادرات ایران

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در جمع مدیران و روسای حوزه‌ها و شعب استان گلستان در مراسم تکریم و معارفه مدیریت شعب این استان، اظهار کرد: در بین بانک‌های بزرگ کشور اولین بانکی هستیم که ۳۱ خرداد مجمع برگزار می‌کنیم. بر اساس صورت‌های مالی، بانک صادرات ایران به طور کامل از زیان انباشته خارج شده و ساختار مالی آن اصلاح شده است.

وی با یادآوری اینکه بانک در سال ۹۶ روزانه ۱۰ میلیارد تومان و به عبارتی ۳۵ هزار میلیارد ریال سالانه زیان می‌داد، گفت: بانک صادرات ایران طوفان‌های سهمگینی را از سر گذرانده و اگر یک بانک متوسط بود، آسیب جدی و غیرقابل جبران می‌دید.

صیدی ابراز کرد: امروز بانک از نظر منابع، مصارف و نقش آن در تولید در وضعیت بسیار مناسبی است. منابع بانک یا مستقیماً وارد بخش تولید شده یا در زنجیره تولید است. وقتی تقاضا را تحریک می‌کنیم و مثلا به یک داروخانه در قالب طرح طراوت تسهیلات پرداخت می‌کنیم، یا به یک سازنده درب و پنجره برای خرید پروفیل تسهیلات می‌دهیم و به همین ترتیب به تامین کننده مواد اولیه بالادستی هم تسهیلات می‌دهیم، اینها زنجیره تولید را تشکیل می‌دهند.  

مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: افتخار می‌کنیم که ۲۲۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات اعطا شده بانک صادرات ایران در بخش تولید پرداخت شده است. در حوزه تسهیلات اعطایی به بخش‌های آسیب‌دیده از کرونا بالاترین درصد را داشته‌ایم و همکاران ما در شعب بیشترین همکاری را با متقاضیان دارند و نتیجه این تلاش‌ها به صورت یک ترازنامه مطلوب و صورت سود و زیان مناسب و وضعیت خوب در بازار سرمایه خود را نشان داده است که البته اگر شاخص کل بورس روزانه یک تا دو درصد، افت نداشت، نرخ سهم بانک صادرات ایران هم امروز در اوج می‌بود. کاهش نرخ سهم بانک بیشتر از افت شاخص کل بورس نبوده که نشان از اقبال سهامداران به سهام بانک دارد. البته در زمان افت شاخص بازار سرمایه، مردم تمایل چندانی به خرید سهم ندارند اما سهام بانک از نقدشوندگی مطلوبی برخوردار بوده است. بنابراین ثروت بانک افزایش یافته و دارایی‌های بانک صادرات ایران با کیفیت شده است به نحوی که در پایان سال گذشته ۱۸ هزار میلیارد تومان با دولت تهاتر بدهی صورت گرفت و توانستیم به میزان دو سوم آن یعنی ۱۲ هزار میلیارد تومان سهام ارزشمند و با کیفیت از دولت دریافت کنیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در جمع همکاران بانک در استان گلستان افزود: این دستاورد با تلاش‌های همکاران بانک در سراسر کشور محقق شده است و بابت این موفقیت از همه همکاران قدردانی می‌کنم.

صیدی اظهار کرد: با وجود معافیت برخی همکاران در این ایام، اغلب همکاران سر کار حاضر بودند که این تلاش‌ها نتیجه داده و شایسته قدردانی است. همکاران در شعبه و ستاد زحمت کشیده‌ و چراغ بانک را روشن نگاه داشته‌اند به نحوی که هیچ مشتری بانک هرگز دست خالی برنگشته است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان اینکه موفقیت بانک و ورود بانک به منطقه سودآوری و اصلاح ساختارهای مالی پایان یافته و باید برای مرحله نوینی از فعالیت‌های بانک آماده شویم، افزود: بانک صادرات ایران را باید برای قرن پانزدهم آماده سازیم. طرحی به نام «صاد۱۴۰۱» تعریف شده و در مرحله اول تا پایان سال ۱۱۰ شعبه نوین از لحاظ دکوراسیون و عملیات افتتاح خواهد شد.

صیدی با تشکر و قدردانی از خدمات پیشکسوتان بانک صادرات ایران، گفت: باید تلاش کنم تا در سال ۱۴۲۰ بانک صادرات ایران همچنان یک بانک پیشرو باشد. مطالعات نشان داده که ۶۰ تا ۷۰ درصد زندگی مردم جنبه مادی پیدا کرده و تجارت داده‌ها در جهان رونق پیدا کرده است. کالاها استاندارد شده‌اند و ما باید بستر دریافت و پرداخت آنها را جذب کنیم.  

وی از طراحی یک سوپر اپلیکیشن پرداخت خبر داد و افزود: سوابق و داده‌ها ثبت خواهند شد و مردم با خرید از طریق بانک صادرات ایران، مطمئن خواهند بود که کالا یا خدمات استاندارد دریافت خواهند کرد.  

صیدی با تاکید بر حرفه‌ای‌گرایی در جریان فعالیت‌های بانک، افزود: توصیه من این است که حرفه‌ای‌گرایی در دستور کار باشد زیرا هر جا از اصول حرفه‌ای فاصله گرفته‌ایم، دچار کاستی و نارسایی شده‌ایم. بنابراین باید سعی کنیم بانک از ماموریت اصلی خود خارج نشود چراکه طبیعت کار بانک صادرات ایران، بانکداری است.  

مدیرعامل بانک صادرات ایران نظام‌مند شدن سیستم ارتقای همکاران را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با آزمون و مصاحبه تلاش کرده‌ایم که شایسته‌ها را برگزینیم. ترکیب کارکنان استان کیفی است و توزیعی طبیعی دارد و امکان رشد همه پرسنل فراهم است.

وی در این نشسست با ارزیابی ظرفیت‌های اقتصادی و منطقه‌ای استان گلستان گفت: استان گلستان به لحاظ قدمت، فرهنگ، مردم، و طبیعتش از استان‌های خوب و با اهمیت کشور است. این استان دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی است و نیاز به تمرکز بر مشتریان خارج از استان ندارد.  

صیدی با قدردانی از زحمات محمدرضا کریم، مدیر شعب سابق بانک صادرات استان گلستان، گفت: ایشان در چند سالی که مسئولیت مدیریت شعب استان گلستان را برعهده داشته‌اند، انصافاً زحمات شبانه‌روزی کشیدند و بدون حاشیه و با تلاش و آرامش بانک صادرات را در این استان هدایت کردند و به دستاوردهای مناسبی رساندند.

صیدی  افزود: در استان گلستان از نظر سرانه منابع هنوز جای کار فراوانی وجود دارد و حجم منابع بانک در این استان باید تا پایان سال افزایش چشمگیر یافته و به تناسب آن مصارف نیز بالا برود. همچنین بهای تمام شده پول باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

وی با قدردانی از زحمات محمدرضا کریم، مدیر شعب سابق استان گلستان، برای رحمت‌اله صالحی در مدیریت شعب بانک در این استان آرزوی موفقیت کرد.

۲۱۲۱

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

یک دیدگاه

  1. سلام و خداقوت خدمت تولیدکنندگان محتوی اقتصادی در کانفونیوز که از روز استارت وبسایت، مطالب دست اول را به شایستگی در قالب عناوین متنوع تهیه و نشر کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید