۵:۴۵:۴۸ قبل از ظهر چهارشنبه, ۱۹ام مرداد, ۱۴۰۱

اولین دهکده بیت‌کوین در این کشور راه‌اندازی شد/ معامله کسب و کارها و گردشگران با رمز ارز

اولین دهکده بیت‌کوین در هندوراس، سانتا لوسیا راه‌اندازی شده است و کسب و کارها برای رونق گردشگری در این منطقه، بیت‌کوین را به عنوان وجه پرداختی می‌پذیرند.

یکی از صاحبان کسب و کار محلی گفت: در سانتا لوسیا، همه ما قرار است در این پروژه شرکت کنیم؛ پذیرش بیت‌کوین، ورود ما را به بازار دیگری باز می‌کند و مشتریان بیشتری به دست خواهیم آورد.

این ابتکار به‌طور مشترک توسط بلاک چین هندوراس، صرافی ارزهای دیجیتال گواتمالا کوینکاکس، دانشگاه فناوری هندوراس، آکادمی مرکزی و شهرداری سانتا لوسیا توسعه داده شده است.

کارلوس لئوناردو پاگوادا ولاسکز، بنیانگذار بلاک چین هندوراس و نماینده انجمن کاربران ارزهای دیجیتال آمریکای مرکزی (Acucrip)، چند روز قبل از راه‌اندازی رسمی دهکده بیت‌کوین اظهار کرد: حدود ۶۰ کسب و کار با پروژه دهکده بیت‌کوین فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد که صاحبان این مشاغل توسط آکادمی غیر مرکزی در مورد استفاده از بیت‌کوین و فناوری آن آموزش دیده‌اند.

صرافی کوینکاکس تجهیزات و خدمات مورد نیاز در پرداخت‌های کریپتو را ارائه می‌کند همچنین شرکت بلاک چین هندوراس نحوه‌ استفاده از کیف‌های پول‌ ارز دیجیتال را به کاربران آموزش می‌دهد.

مشتریان در دهکده بیت‌کوین می‌توانند برای پرداخت وجه کالاهای مورد نیاز خود از بیت‌کوین استفاده کردند اما این بیت‌کوین‌ها به صرافی کوینکاکس و نه مستقیما به شخص مقابل انتقال می‌یابد سپس این صرافی بلافاصله ارزش معادل بیت‌کوین را در واحد پول هندوراس (لمپیرا) برای صاحب کسب و کار ارسال می‌کند و علت آن این است که صاحبان کسب و کار از نوسان‌های قیمتی دچار ضرر نشوند.

روبن کارباخال ولاسکوئز، استاد دانشگاه فناوری در این مورد گفت: «جامعه سانتا لوسیا برای استفاده و مدیریت ارزهای رمزنگاری شده، پیاده‌سازی آن‌ها در کسب‌وکارهای مختلف در منطقه و ایجاد رمزنگاری گردشگری آموزش خواهد دید.»

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۵۴ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۱.۵۶ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیاربیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۵۲ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴.۰۹ میلیارد دلار است که ۳.۲۵ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۷.۴۱ میلیارد دلار است که ۱۰.۰۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۹.۵۹ میلیارد دلار است که ۹۳.۹۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰

همچنین ببینید

کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟

بانک‌های تجاری چقدر وام قرض‌الحسنه داده اند؟ / کارنامه تسهیلات زیر ذره بین آمار

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.