۱۰:۲۲:۱۸ قبل از ظهر یکشنبه, ۱۲ام آذر, ۱۴۰۲

برنج بورسی گران از آب در آمد

برنج ایرانی در ماه های گذشته در محدوده ۳۰ هزار تومان به فروش می رسید اما به یک باره قیمت برنج عددهای افسار گسیخته ای را تجربه کرده است به طوری که بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از این محصول ۴۰ تا ۵۷ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت برنج هندی ۱۱۲۱ نیز ۲۲ تا ۳۰ هزار تومان و برنج پاکستانی در محدوده ۲۷ هزار تومان قیمت گذاری شده همچنین نرخ مصوب برنج ۱۱۲۱ شرکت بازرگانی دولتی ایران ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

بنابر این گزارش قیمت هرکیلوگرم برنج در بورس کالای ایران اما  به صورت سورت نشده و با شکستگی ۱۴ درصد  ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش شد که بعد از سورت قیمت آن حدود ۴۵ هزار تومان خواهد بود.

بر اساس اعلام بورس کالا، همه افراد دارای کد سهامداری می‌توانند از این نماد اقدام به خرید برنج کنند. برنجی که در بورس عرضه میشود رقم طارم و در کیسه های ۷۰ تا ۸۰ کیلویی در انبارهای معرفی شده توسط بورس کالا تحویل داده میشود.

معاملات به صورت کیلوگرم است و هر فردی می‌تواند حداقل یک کیلوگرم برنج را خریداری کند. اما اگر کسی بخواهد برنج را از انبار تحویل بگیرد باید حداقل ۱۰۰ کیلوگرم برنج را خریداری کرده باشد تا بتواند درخواست ترخیص کالا را اعلام و برنج خود را دریافت کند.

۲۲۳۲۲۷

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید