۱:۰۷:۰۱ قبل از ظهر دوشنبه, ۱۵ام خرداد, ۱۴۰۲

تحول دنیای آینده توسط زنجیره بلوکی یا بلاک چین

تحول دنیا توسط بلاک چین

در طی سال‌های اخیر بارها واژه‌های ارز رمز پایه ، بلاک چین و بیت کوین را شنیدیم به نظر واژه های هیجان انگیز می رسند مثل هیجان روزهای اولیه از شکل گیری کارت های اعتباری یا اینترنت.

در گذشته زمانی که به دنبال معامله پول یا هر چیز با ارزش دیگری بودیم واسطه‌ها نقش ضروری داشتند. آنها طیف وسیعی از وظایف را انجام می‌دادند تا به انجام فرایند هایی چون احراز هویت و ثبت اطلاعات کمک کنند.
نیاز به این واسطه ها موقع بهره گیری از معاملات دیجیتال بیشتر می‌شود زیرا دارایی های دیجیتال چیزی شبیه به فایل هستند و مجازی می باشد لذا مشکلات آن هم به نسبت دنیای واقعی چند برابر می‌شود؛
ارز رمز پایه یک مبادله ارزی مانند همه مبادله های ارزی معمولی است با این تفاوت که این نوع مبادله به صورت دیجیتال انجام شده و از پروتکلهای رمزنگاری پیچیده‌ای استفاده می‌کند.
این ارزها اغلب یک شبکه نظیر به نظیر دارند و کسی به عنوان مالک یا کنترل کننده این سیستم ها شناخته نمی شود ، این منبع باز ، دولت ، بانکها و سایر موسسات را از جریان مبادلات ارزی سنتی حذف کرده و به شیوه ای مستقل اقدام می کند. کدهای منبع و فنی ارز رمز پایه پیچیده و تکنیکی هستند با این حال عموم مردم می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.
تکنولوژی بلاک چین بهترین اختراع بعد از اینترنت است که امکان حذف واسطه ها را امکان پذیر می کند این سیستم عملکردی مشابه با پایگاه داده های سنتی و با کارایی بالاتر دارد که تمام فعالیت ها را در خود به صورت کاملاً امن حفظ می کند.
موقعی که یک معامله دیجیتالی انجام شد اطلاعات آن داخل یک بلوک محافظت می‌شود و از طریق رمزنگاری با کلیه تراکنش هایی که در ۱۰ دقیقه گذشته اتفاق افتاده گروه بندی و به کل شبکه فرستاده می شود.
این فناوری وعده داده انقلابی در اقتصاد، سیاست و قدرت جهانی پدید خواهد آورد. اقتصادی که واسطه ها را حذف کرده ،سیاستی که همه فعالیت های درون آن با کدهای پیچیده اجرا خواهد شد و فساد را افشا می کند.
البته بلاکچین فراتر از انتقال پول و ارز های دیجیتالی است و رای گیری های الکترونیکی ، قراردادهای هوشمند ، مدیریت پرونده و سلامت بیمار از جمله کاربردهای آن هستند.
با بلاک چین هر فردی که به موبایل دسترسی داشته باشد به سادگی قادر به استفاده از خدمات خواهد بود.

همچنین ببینید

طراحی سایت با وردپرس یا به صورت اختصاصی

طراحی سایت با وردپرس و یا به صورت اختصاصی (قسمت اول)

ساخت یک وب سایت جدید به برنامه‌ریزی و تصمیم گیری‌های خاص نیاز دارد. یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید