۱۲:۰۹:۰۸ بعد از ظهر جمعه, ۱۷ام آذر, ۱۴۰۲

بورس سرخ پوشید / افت ۹۱۵۱ واحدی شاخص سهام

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم روند ریزشی آغاز کرد، به گونه‌ای که در پایان معاملات با کاهش ۹۱۵۱ واحد به رقم یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۷۵۸ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن ۹۳۹ واحد کاهش یافته و به رقم ۴۳۶ هزار و ۱۷۵ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۴ میلیون و ۹۵۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱.۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۸۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۶۲۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس هم به بیش از ۳ هزار و ۸۱۶ میلیارد تومان رسید یعنی در بورس و فرابورس امروز بیش از ۵ هزار و ۴۳۷ میلیارد تومان داد و ستد شده است.

بورس سرخ پوشید / افت ۹۱۵۱ واحدی شاخص سهام

نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند، اما میزان کاهش این شاخص‌ها زیر یک درصد ثبت شده است، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۷۳ درصد کاهش یافتند.

همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با ۰.۲۲  درصد کاهش روبه‌رو شدند. کاهش آزاد شناور ۰.۵۵ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰.۷۹ درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۶۷ درصد کاهش یافت.

نمادهایی که در روزهای گذشته شاخص‌ساز بودند امروز در کاهش شاخص اثرگذار بوده‌اند، طوری که نمادهای فولاد مبارکه،‌ملی‌مس، شستا، پتروشیمی خلیج‌فارس، چادرملو، پالایش نفت اصفهان و گل‌گهر بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

بورس سرخ پوشید / افت ۹۱۵۱ واحدی شاخص سهام

پالایش یکم

خریداران پالایش یکم قرار بود سود ببرند،‌اما در هر واحد ۱۰ هزار تومانی این صندوق ۳۰ درصد زیان دیده‌اند و قولهای دولتیها هنوز محقق نشده است.

نمادهای پرتراکنش در بورس که مورد اقبال معامله‌گران قرار گرفتند شامل تأمین سرمایه امین، تولید نیرو برق آبادان، پتروشیمی بوعلی‌سینا، معدنی اپال‌کانی پارس، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی،‌ لبنیات پاک و سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با کاهش ۷۲ واحدی به رقم ۱۷ هزار و ۸۵۲ واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۲۱۳ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار بورس هم به بیش از ۴ میلیون و ۹۵۵ هزار میلیارد تومان رسید بنابراین ارزش روز شرکت‌های بورسی و فرابورسی به حدود ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از ۷۶۳ میلیون اوراق بهادار در قالب ۸۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

بورس سرخ پوشید / افت ۹۱۵۱ واحدی شاخص سهام

روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز نمادهای آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین، پتروشیمی مارون، فولاد هرمزگان و توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل برق و انرژی پیوندگستر،‌توسعه مسیر برق گیلان، مدیریت انرژی امید تابان حور، تولید برق ماهتاب کهنوج، پلیمر آریا ساسول، امتیاز تسهیلات مسکن اسفند ۹۹ و شیر پگاه گیلان بوده‌اند.

به گزارش فارس، شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت که وارد بورس شده‌اند مجامع عادی به طور فوق‌العاده این شرکت‌ها از نیمه اردیبهشت تا نیمه خرداد به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و همه دارندگان سهام عدالت در روش غیرمستقیم می‌توانند در این مجامع شرکت کنند.

متقاضیان عضویت در هیأت مدیره این شرکت‌ها هم می‌توانند در سامانه ستان ثبت‌نام کنند.سرمایه‌گذاری در بورس باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری درازمدت حداقل یکساله و از محل پس‌اندازها صورت گیرد.

۲۲۳۲۲۳

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید