۱:۴۷:۳۷ بعد از ظهر جمعه, ۱۷ام آذر, ۱۴۰۲

دستور العملی از سوی وزارت بهداشت برای پروازهای هند صادر شده است؟

محمد حسن ذیبخش  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه همچنان پروازها به مقصد هند ممنوع است، گفت: وزارت بهداشت باید شیوه نامه‌های انجام پرواز را به سازمان هواپیمایی کشور برای انجام پروازها ارائه می‌کرد، اما تاکنون هیچ شیوه نامه‌ای برای انجام این پروازها به ما داده نشده است.

او ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا کشورها را به دو دسته «ویژه» و «پرخطر» از نظر شیوع کرونا دسته‌بندی کرده است، در کشورهای ویژه، منع تردد داریم و در کشورهای پرخطر باید شیوه نامه‌های خاص به صورت جدی و دقیق رعایت شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: هم اکنون طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، ۴۲ کشور برای ما شرایط ویژه و پرخطر دارند که شامل ۱۵ کشور با شرایط ویژه و ۲۶ کشور با شرایط پرخطر هستند که شیوه نامه‌ها باید به صورت خاص و ویژه در آن‌ها اعمال شوند.

فهرست ۱۴ کشور ویژه که پرواز بین ایران و آن کشورها متوقف است‌

ذیبخش توضیح داد: در فهرست کشورهای با شرایط ویژه، ممنوعیت پذیرش مسافر مستقیم و غیرمستقیم مستقر در این کشورها ظرف دو هفته قبل از موعد سفر به استثنای دیپلمات‌ها و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی بر اساس شیوه نامه‌های ابلاغی داریم.

ذیبخش بیان کرد: هم اکنون به ۱۴ کشور ویژه منع پرواز و تردد داریم و هیچ پروازی نه مستقیم و نه کانکشنی توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی بین کشور ما و این کشورها انجام نمی‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد: این ۱۴ کشور شامل کشورهای هند، پاکستان، برزیل، فرانسه، بوتسوانی، جمهوری چک، استونی، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، اسلواکی، زامبیا و آفریقای جنوبی است.

فهرست ۲۷ کشور پرخطر که پرواز بین ایران و آن کشورها با شرایط خاص است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: کشورهای پرخطر که با بروز بالای بیماری شناخته شده‌اند، دارای شرایط عدم منع تردد با الزام ارائه تست PCR منفی با اعتبار ۹۶ ساعته در مبدأ و انجام تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافران بالای ۸ سال است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد: این کشورها شامل آلبانی، آندورا، بحرین، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، کلمبیا، مصر، استونی، اکوادور، مجارستان، اردن، کوزوو، لتونی، لبنان، مالت، مولداوی، مونتگرو، مقدونیه شمالی، فلسطین، سنت لوسیا، صبرستان، سیشل، اسلوانی، سوئد، سوریه، تانزانیا و امارات متحده عربی است.

او در پایان تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشور تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و در صورتی که دستور العمل‌های لازم را ارائه دهد، سازمان هواپیمایی مجوز پروازها را صادر می‌کند.

۲۲۳۲۲۷

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید