۴:۳۸:۵۰ بعد از ظهر جمعه, ۱۰ام آذر, ۱۴۰۲

دلار به زیر ۳۰هزار تومان می رسد؟

دلار در حالی‌که متاثر از بالارفتن انتظارات ناشی از عدم حصول توافق تا سطح ۳۱۳۰۰تومان بالا رفته بود، از دو روز پیش با مشخص شدن زمان برگزاری دور هشتم مذاکرات برجام، روند نزولی پیش گرفت و مجددا به کانال ۳۰هزار تومان بازگشت؛ امروز هم تا زمان انتشار این گزارش همزمان با آغاز نشست، محدوده ۳۰۷۰۰تومان را حفظ کرده است.

از آنجا که برخی معامله‌گران احتمال می‌دهند این دور از مذاکرات با انعطاف بیشتر طرفین همراه باشد و برجام بعد از گذشت ۹ماه تعیین تکلیف شود، از اواسط هفته دست از خرید و فروش کشیده و منتظر اخباری هستند که تا ساعات آینده از وین مخابره خواهد شد.

هر چند دلار با این تصور از کانال ۳۱هزار تومان فاصله گرفت، اما به دلیل تداوم انتشار اخبار ناامیدکننده و احتمال نپذیرفتن پیشنهادات ایران از سوی طرفین، هنوز انتظارات نسبت به مذاکرات مثبت نیست؛ به همین دلیل به‌رغم توقف معاملات خرید، حجم فروش‌ها بالا نرفت و دلار هم به روند نزولی ادامه نداد.

از طرفی درهم همچنان بالای سطح ۸۰۰۰تومان نوسان دارد و قیمت آن به ۸۴۰۰تومان صعود کرده؛ لذا تا زمانی که این ارز به محدوده ۷۰۰۰تومان بازنگردد، انتظارات همچنان بالاست و دلار کانال ۳۰هزار تومان را از دست نخواهد داد.

حالا معاملات به حالت تعلیق درآمده و نوسان دلار هم از روز گذشته کاهش یافته است؛ به باور فعالان بازار، این وضعیت تا رسیدن اولین سیگنال از وین پایدار خواهد ماند و بعد از مشخص شدن رویکرد طرفین، بازار همسو با اخبار حرکت خواهد کرد.

۲۲۳۲۲۷

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید