۳:۵۴:۵۹ قبل از ظهر یکشنبه, ۲ام مهر, ۱۴۰۲

رشد سکه رکورد زد/پیش‌بینی نائب رییس اتحادیه طلا از روند قیمت

بازار سکه و طلا در هفته سوم آبان ماه روند صعودی داشت و قیمت‌ها تحت تاثیر نرخ ارز و انس جهانی طلا افزایشی بود ‌و با شیب ملایم رشد قیمت انواع سکه و طلا را در بازار شاهد بودیم.  

قیمت سکه طرح جدید در روز شنبه رشد داشت و با نرخ ۱۱ و ۸۸۰ هزار تومان معامله شد و در روز یکشنبه نیز این رشد ادامه داشت و سکه وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شد.

بهای سکه در روز دوشنبه دوباره بر مدار صعود و به نرخ ۱۲ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان رسید اما این افزایش قیمت، دوامی نداشت و دوباره افت قیمت ۴۰ هزار تومانی داشت.

سکه طرح جدید در روز چهارشنبه حرکت رو به جلو و آرامی داشت و دوباره با افزایش ۹۰ هزار تومان به رقم ۱۲ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسید و پنجشنبه بیشترین رشد قیمت را داشت و با قیمت ۱۲ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته سوم آبان ماه همچون دو هفته قبل در نوسان بود. به این صورت که یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز شنبه یک میلیون و ۱۹۹ هزار تومان معامله ‌شد و بهای آن در روز بعد به یک میلیون و ۱۹۸ هزار تومان و در روز دوشنبه به یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان رسید.  

حرکت صعودی قیمت طلای خام در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ادامه داشت و یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز سه‌شنبه یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان و در روز چهارشنبه یک میلیون و ۲۲۷ هزار تومان بود و پرونده آن با بهای یک میلیون و ۲۶۳ هزار تومان بسته شد.

قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در میانه کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر با پنج میلیون و ۱۹۵ هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و ۱۹۱ هزار تومان تعیین شد.

بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه، پنج میلیون و ۲۲۰ هزار تومان بود و بالاترین قیمت در طول هفته را داشت و در روز سه‌شنبه این رقم ۳۲ هزار تومان افزایش داشت. در روزهای پایانی هفته قیمت هر مثقال طلا روند کاهشی داشت و با نرخ پنج میلیون و ۳۱۷ هزار تومان تا پنج میلیون و ۴۷۴ هزار تومان داد و ستد می‌شد.

قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۸۱۸ دلار تا یک هزار و ۸۶۳ دلار نوسان داشت.

نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره تحولات بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت، گفت: در هفته‌ای که گذشته قیمت انس جهانی با ۴۴ دلار رشد بالاترین افزایش قیمت را در ۶ ماه اخیر داشته است و هر انس به  یک هزار و ۸۶۳ دلار در روز پنجشنبه رسید.  

«محمد کشتی آرای» افزود: نرخ ارز نیز در هفته گذشته با افزایش هفتگی ۶۵۰ تومان برای هر دلار رشد قابل توجهی داشته است.

وی اظهار داشت: بنابراین دو عامل اساسی نرخ ارز و انس جهانی طلا در هفته گذشته با افزایش همراه بوده است در نتیجه در حالی که تقاضا برای خرید سکه و طلا کاهش داشته، شاهد افزایش بهای سکه و طلا در بازار بودیم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در هفته گذشته با توجه به کاهش تقاضا با ۱۴۰ هزار تومان کاهش هفتگی به ۱۵۰ هزار تومان تغییر قیمت داد.

وی گفت: هفته گذشته هفته افزایشی برای بهای سکه و طلا بود و قیمت‌ها از ابتدای هفته با شیب ملایم سیر صعودی داشت و بالاترین رشد هفتگی را در ۶ ماه گذشته داشت.

کشتی‌آرای اضافه کرد: با توجه به تحولات سیاسی و اقتصادی دنیا همچون نوسان‌های بازارهای نفتی و شاخص‌های اقتصادی به نظر نمی‌رسد که انس جهانی طلا،  میلی به کاهش داشته باشد و براین اساس باید منتظر بود و دید بازارها هفته آینده چگونه خواهند بود.  

۲۲۳۲۲۷

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید