۱۰:۴۹:۱۷ قبل از ظهر یکشنبه, ۱۲ام آذر, ۱۴۰۲

ساختمان جدید شعبه «صابر یزدی» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در یزد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در مراسم افتتاح ساختمان جدید این شعبه (کد ۷۶۲۰) علاوه بر مدیرعامل بانک، سید مسعود عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، عماد شجاعان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان و سید مجتبی حسینی‌پور مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این استان حضور داشتند.

عظیمی: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران موجب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است

عظیمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد در مراسم افتتاح این شعبه گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با عملکرد مطلوب خود در حوزه بانکداری بدون ربا و پرداختن به حوزه مسئولیت اجتماعی، موجب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است.

در ادامه این مراسم مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی سخنانی گفت: هنگامی که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ۱۴ سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد، در ذهن سیاست‌گذاران این‌گونه تصور نمی‌شد که به این نتایج مثبت و درخشان برسد.

شمسی‌نژاد ادامه داد: تصور می‌شد بانک‌های قرض‌الحسنه نیز همچون برخی صندوق‌های قرض‌الحسنه دچار بحران و مسائلی همچون اضافه برداشت و کسری منابع شوند. اما اکنون که شاخص‌های ۲ بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و رسالت را بررسی می‌کنیم، هر دو در نسبت‌هایی همچون تسهیلات پرداختی، کفایت سرمایه، میزان معوقات و… عالی عمل کرده‌اند.

شمسی‌نژاد: شاخص‌های عملکردی بانک‌های قرض‌الحسنه کشور بسیار مطلوب است

وی اظهار کرد: اکنون کمترین میزان معوقات را در ۲ بانک قرض‌الحسنه شاهدیم، همچنین بیشترین اثرگذاری وام‌ها را این ۲ بانک انجام می‌دهند. با اینکه کار بانکداری خرد انجام می‌دهند، شاخص‌های آن‌ها در حوزه عملکردی بسیار مطلوب است و روز به روز نیز بهتر می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: اکنون بانک مرکزی و اشخاص فعال در صنعت بانکداری خواهان بخشیدن امکانات بیشتری به این بانک‌ها هستند و معتقدند این بانک‌ها می‌توانند وظایف خود را به‌خوبی انجام دهند.

شمسی‌نژاد در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به اشخاص حقوقی گفت: این نوید را به مشتریان بانک می‌دهیم که علاوه بر وام‌های خرد و قرض‌الحسنه به بحث تأمین مالی نیز ورود کنیم. حلقه مفقوده‌ای وجود دارد که شرکت‌های کوچک، دانش بنیان و بسیار فعال در حوزه خرد که می‌توانند در حوزه اشتغال، مؤثر باشند، این امکان برایشان فراهم نیست که به‌عنوان شخص حقوقی تسهیلات خرد دریافت کنند. این در حالی است که چنین وام‌های خردی می‌تواند بخشی از مشکلات آن‌ها را حل کند.

وی در همین رابطه افزود: در سیاست‌ها و برنامه‌ها این مورد وجود دارد که بانک‌های قرض‌الحسنه، علاوه بر وام‌های خردی که پرداخت می‌کنند، سقف تسهیلاتشان نیز افزایش یابد. عملکرد بانک‌های قرض‌الحسنه نشان داده که می‌توانند کنترل‌های لازم را انجام دهند.

می‌توان از سرریز منابع شرکت‌ها به اقشار کم‌درآمد تسهیلات پرداخت کرد

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اظهار کرد: هر استان و شهری را که بررسی می‌کنیم، بسیاری از صنایع و شرکت‌های تولیدی در آن فعال هستند. این شرکت‌ها می‌توانند علاوه بر وام‌هایی که به کارمندان خود پرداخت می‌کنند، در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز نقش ایفا کنند. بخشی از منابع این شرکت‌ها می‌تواند به اقشاری وام داده شود که منابع خاصی در اختیار ندارند. بخشی از جامعه ما اصلاً پولی ندارند که بخواهند پس‌انداز کنند تا از محل معدل حساب ایجاد شده، وام دریافت کنند. می‌توان از سرریز منابع شرکت‌های مختلف به این قشر تسهیلات پرداخت کرد.

وی در همین رابطه توضیح داد: برای نمونه، منابع گل‌گهر در سیرجان است که از قِبل آن به کارکنان این شرکت تسهیلات پرداخت شده و در عین حال از سرریز آن به شهر سیرجان و روستاهای اطراف کمک می‌کنند.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران افزود: خوشبختانه شهر یزد شاخص‌های غرورآفرینی دارد و به‌خوبی نیز از بحث قرض‌الحسنه حمایت می‌کند و آمارهای مناسبی در این حوزه دارد. امیدواریم پوشش ۳۰ درصدی که در این استان داریم تا سال آتی به ۶۰ تا ۷۰ درصد برسد و این میزان از افراد در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران حساب داشته باشند.

شمسی‌نژاد همچنین بیان کرد: تقریباً ۳ درصد از نقدینگی استان یزد در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است و هدف ما تا یک سال آینده، رساندن این عدد به ۱۰ درصد است. کارکنان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این استان افراد سخت‌کوشی هستند و مطمئنم با حضور این افراد و با همت و تلاش آن‌ها و همکاری مسئولان محترم استان، این هدف دست‌یافتنی است. برکت قرض‌الحسنه زیاد است. امیدوارم به اهداف تعیین شده برای استان یزد دست یابیم و باقیات و صالحات مناسبی برای خود داشته باشیم.

شعبه صابر یزدی نیازمندی‌های مردم به تسهیلات خرد را پوشش می‌دهد

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به افتتاح شعبه صابر یزدی، گفت: این شعبه در جایی ایجاد شده که می‌تواند نیازمندی مردم به دریافت تسهیلات خرد را به‌راحتی پوشش دهد. قرض‌الحسنه باید در متن جامعه باشد. نقاط لوکس برای این کار مناسب نیست و باید اقشار متوسط به پایین هدف پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه باشد. مردم نیز از قرض‌الحسنه استقبال می‌کنند و شاهدیم نکول دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه کمتر است. امیدوارم با همکاری کارکنان بانک بتوانیم گام‌های مؤثر بیشتری را در این حوزه برداریم.

وی در ادامه ضمن بازدید از بایگانی شعبه صابر یزدی، با تأکید بر ضرورت حذف بایگانی فیزیکی اسناد، خاطرنشان ساخت: به زودی استان یزد به عنوان نخستین استان به صورت آزمایشی این طرح را اجرا خواهد کرد.

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید