۱۲:۰۲:۴۶ بعد از ظهر یکشنبه, ۱۲ام آذر, ۱۴۰۲

سقف و کف مقاومتی بورس تغییر کرد/ رشد شگفت‌انگیز در ۱۹ مرداد

به گزار خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه، ۱۹ مرداد ماه) ۲۰ هزار و ۵۹۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۵۳ هزار واحد رسید. بسیاری از کارشناسان کف مقاومتی را یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد و سقف مقاومتی را یک میلیون و پانصد هزار واحد می‌دانند.

به گزارش ایرنا، در معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۴۷۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۷ هزار و ۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با پنج هزار و ۴۲۱ واحد افزایش به ۴۱۸ هزار و ۱۷۰ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۴۲۵  واحد رشد به ۲۶۴ هزار و ۲۰۳ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۱۷ هزار و ۲۱۹ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۸۴۹ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۵۲ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۴۲۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۱۶ واحد، گروه صنعتی و معدنی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۹۴ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۹۹۹ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۸۶۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۷۴۵ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۰۹ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۵۵۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۹۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۴۴۳ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۳۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۳۵۸ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۹۵ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۱۲۳ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۸۹ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۸۸ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۸۴ واحد و معدنی دماوند (کدما) با ۸۳ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر) و لیزینگ کارآفرین (ولکار) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۳۶ میلیون و ۸۴۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۴۰ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۷۸۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۷۴۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۸۷ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، ‌سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، فرابورس ایران (فرابورس)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پالایش نفت شیراز (شراز)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، بانک دی (دی) و گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه کوثر (کوثر)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، پخش البرز (پخش)، بیمه پاسارگاد (بپاس)،  شیر پاستوریزه پگاه فارس (غفارس)، صنعتی دوده فام (شصدف)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

۲۲۳۲۲۳

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید