۶:۲۹:۰۱ قبل از ظهر دوشنبه, ۲۹ام شهریور, ۱۴۰۰

سهامداران در راه بازگشت به حافظ/پیش‌بینی یک کارشناس از وضعیت بورس

به گزارش خبرآنلاین امروز شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳۰ هزار و ۱۳۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۷۹ واحد رسید. شاخص کل نیز با معیار هم‌وزن با ۲۴۶۲ واحد رشد به رقم ۳۸۵ هزار و ۶۱۳ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۴ میلیون و ۵۵۸ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۶.۸ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۲۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

سهامداران در راه بازگشت به حافظ/پیش‌بینی یک کارشناس از وضعیت بورس

مجید محمدعلیزاده آرانی، کارشناس بازار سرمایه، در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص روند کنونی بازار سرمایه گفت: در حالی سرمایه‌گذاران به بازار بی‌اعتماد هستند که بازار ظرفیت‌هایی خوبی برای سرمایه‌گذاری آماده کرده است. سهم‌ها در کف قیمتی خود هستند ولی با توجه به وضعیت فعلی دولت، سرمایه گذاری که باید خود را نسبت به خرید مجاب بکند، بااحتیاط قدم برمی‌دارد.
وی افزود: در سه روز کاری گذشته تقاضای خرید از سوی اشخاص حقیقی نسبتا پررنگ بوده و نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در بازار سهام ارزنده است. اگر یکی سری از موانع کنار برود استارت بازار آرام آرام مهیا می‌شود.
این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به شرایط سیاسی، جو انتخاباتی و حدس‌هایی که در ارتباط با انتخاب ریاست جمهوری زده می‌شود، سرمایه‌گذار کم کم دارد متقاعد می‌شود که به بازار سهام بازگردد. از سوی دیگر مصوبه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مالیات بر دارایی‌ها شاید زمینه را فراهم کند تا افراد نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار سهام ترغیب شوند. البته این امر می‌تواند مثبت باشد اما به شرطی که ثبات در رعایت قوانین و مقررات بازار سهام ایجاد شود، تصمیم‌گیری‌های خلق الساعه انجام نشود و بعضی از معاملات بازار به صورت سلیقه‌ای ابطال نگردد.

علیزاده آرانی با اشاره به این که نشانه‌ها می‌گوید که بازار در این هفته در مجموع رشد مثبت و صعودی را طی می‌کند، گفت: احتمالا در این هفته بازار چند روز مثبت باشد و اگر منفی هم داشته باشد کم‌رنگ باشد.

۲۲۳۲۲۹

همچنین ببینید

علت ریزش شدید امروز بازار چیست؟ / دلایل ریزش شدید بازار سرمایه را بشناسید

پیش بینی روند شاخص کل بورس در نیمه دوم سال

مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه در رابطه با ریزش شدید روز گذشته بازار گفت: این انتظار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *