طراحی سایت با وردپرس یا به صورت اختصاصی

ساخت یک وب سایت جدید به برنامه‌ریزی و تصمیم گیری‌های خاص نیاز دارد.
یکی از اصلی‌ترین تصمیمات این است که آیا می‌خواهید به طور سنتی وبسایت خود را بسازید یا از پلتفرم‌های آماده‌ی توسعه ، مانند وردپرس استفاده کنید.
تعداد زیادی از شرکت‌ها از وردپرس استفاده می‌کنند زیرا به آنها اجازه‌ی طراحی وب سایتشان را بدون نیاز به استخدام برنامه نویس وب و صرف هزینه‌های هنگفت می‌دهد.
طراحی سایت اختصاصی یا وردپرس web design ، معمولاً هنگامی که مالک سایت نیاز به انجام تغییراتی در سایت داشته باشد که از توانایی وردپرس خارج است ، از ساخت وب سایت به صورت اختصاصی استفاده می‎کند.
این نوع طراحی برای سایت‌های پیچیده و بزرگی هستند که قابلیت‌های خاصی دارند.
برای توسعه‌ی این نوع سایت‌ها، باید یک برنامه نویس و طراح وب را پیدا کنید که تخصصش در ساخت وبسایت‌های با قابلیت‌ها خاص است.
شرکت طراحی وبسایت از یک زبان برنامه نویسی و یک فریمورک برای سایت استفاده می‌کند.
برخی از زبان‌های مورد استفاده‌ ی این شرکت‌ها عبارتند از : PHP ،ASP ، Python ، Laravel ، Java Script و Ruby.
با طراحی سایت اختصاصی و سنتی ، شما توانایی شخصی‌سازی آن را تا حد امکان دارید ، که این شامل تمامی قابلیت‌های خاص می‌شود که از توان وردپرس خارج است :
وبسایت‌هایی که به طور سنتی طراحی می‌شوند ، معمولا محبوبیت بیشتری را نزد موتور‌های جستجو نسبت به وردپرس دارا هستند.
این موضوع به این معناست که رتبه‌ی سایتی که شما به طور سنتی آن را طراحی می‎کنید بالاتر از سایت‌هایی است که قالبشان برگرفته از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است.
طراحی سنتی وبسایت ، نام تجاری شرکت شما را با استفاده از طراحی منحصر به فرد شرکت شما ثبت می‌کند ، که این باعث می‎شود شرکت شما خود را از دیگر شرکت‌ها جدا کند.
طراحی وب سایت به صورت سنتی ، با کسب و کار شما رشد پیدا می‌کند ، یعنی اگر شما در کسب و کار خود تغییری ایجاد کنید ، می ‌توانید همواره با شرکت طراح سایت خود برای طراحی مجدد سایت خود در تماس باشید.
طراحی سنتی وبسایت نسبت به وبسایت‌هایی که از قالب‌های آماده استفاده می‎کنند ، به دلیل این که توسط یک طراح حرفه‌ای وبسایت طراحی شده‌اند که در ساخت انواع سایت تبحر دارد ، پیشتبانی بیشتری را دارا هستند که باعث می‌شود اگر در سایت شما اشکالی پیش بیاید توسط توسعه دهنده‌ی اصلی رفع بشود.
معایب طراحی سایت اختصاصی :
وبسایت‌های سفارشی از وبسایت‌ هایی که با وردپرس طراحی می‎شوند گران‌ تر هستند زیرا آنها با توجه به نیاز‌های کسب و کار شما، به صورت سفارشی ساخته می‎شوند و به تخصص‌های ویژه‌ ای نیاز دارند ، هر تغییری در سایت نیازمند زمان زیادی است.
شما باید به زمان و امکانات موجود توسعه دهندگان خود تکیه کنید.