۱۲:۱۸:۵۲ بعد از ظهر جمعه, ۱۹ام خرداد, ۱۴۰۲

نقدینگی در حال بازگشت به بازار سرمایه است؟

همایون دارابی در خصوص عوامل دیگری که سبب روند رو به رشد بازار شده است افزود: گزارش مثبت شرکت‌ها در سه ماهه نخست سال جاری و همچنین تصمیمات معقولی که در اقتصاد گرفته شده سبب شده روند بازار رو به رشد باشد.
وی گفت: در صورتی که این تصمیمات معقول ادامه دار باشد روند رو به رشد بازار نیز ادامه خواهد داشت.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: پول‌هایی که در حال حاضر به بازار سرمایه وارد می‌شود پول‌هایی است که مدتی در بازار رسوب کرده بود و در حال حاضر در حال حرکت به سمت بازار سرمایه است.
آقای دارابی با اشاره به این که ما شاهد ورود نقدینگی به بازار سرمایه هستیم گفت: در یک مقطع زمانی ما شاهد موج خروج نقدینگی از صندوق‌های با درآمد ثابت در بازار سرمایه بودیم، ولی در حال حاضر سهامداران به خاطر شرایط خوب شرکت‌ها و همچنین شرایط رکود تورمی که وجود دارد ترجیح می‌دهند به بازار سرمایه وارد شوند.

وی افزود: نقدینگی که به بازار سرمایه وارد شده تا حدودی نقدینگی جدید است، اما باید منتظر باشیم تا ترکیب تیم اقتصادی دولت مشخص شود.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: ما باید منتظر باشیم تا وضعیت اقتصادی کشور و ترکیب تیم اقتصادی دولت آینده مشخص شود، زیرا برنامه‌ها و سیاست‌هایی که دولت آینده در پی خواهد گرفت در شرایط بازار سرمایه و ورود مجدد سهامداران به این بازار تأثیرگذار خواهد بود.
آقای دارابی در خصوص ورود نقدینگی از بازار رمزارزها به بازار سرمایه افزود: با توجه به این که بازار رمزارز در کشور ما بازار پرریسکی بوده و قوانین و مقررات مشخصی ندارد نتوانسته پول بزرگی را به خود جذب کند.
وی بازار رمز ارزها را فضای معقولی برای سرمایه گذاری ندانست و گفت: تعداد افرادی که در ایران به این بازار وارد شدند زیاد نیست.
این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: در دسترس نبودن این بازار، ریسک بالای آن و نبود قوانین و مقررات مشخص برای آن سبب شد که این بازار با انتشار اخبار گوناگون متلاطم شده و نوسانات زیادی را تجربه کند.
آقای دارابی گفت: بازار رمزارزها رقیبی برای بازار سرمایه نبوده و نتوانست بخش مهمی از نقدینگی بازار سرمایه را جذب کند.

۲۲۳۲۲۷

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید