۴:۳۶:۰۷ بعد از ظهر جمعه, ۱۰ام آذر, ۱۴۰۲

هفته استثنایی برای سهامداران/ بورس هفته آینده چه می‌شود؟

زهرا علی‌اکبری-بسته حمایتی بورس در هفته جاری ورق را برگرداند و بالاخره رنگ سبز را با تابلوی بازار شیشه‌ای آشتی داد. حالا بورس برخی کانال‌های از دست رفته را بازپس گرفته است اما در خصوص ماندگاری این شرایط هنوز ابهاماتی جدی وجود دارد. در هفته‌ای که سپری شد شاخص بورس بازدهی بالایی را به ثبت رساند و توانست رشدی برابر با ١٣١ هزار واحد را به ثبت برساند.

شاخص کل در پایان معاملات شنبه با رشد ۴۴ هزار واحدی به یک میلیون و ۳۲۸ هزار واحد رسید، در معاملات این رپز، بازار سرمایه ارزش معاملات خرد به ۴,۰۴۸ میلیارد تومان رسید،

این آغاز هفته‌ای استثنایی در بازار سرمایه بود.

رشدهای چند ده هزار واحدی در روزهای آغازین هفته به رشد محدود ۶۶٠٠ واحدی در آخرین روز هفته رسید .با این حال بسیاری معتقدند بورس همچنان با حمایت ویژه ‌ نیاز دارد و مهمترین حمایت تغییر شرایط سیاستگذاری و حذف قیمت‌گذاری دستوری در اقتصاد ایران است. اتفاقی که می‌تواند معادلات اقتصاد ایران را تغییر دهد.

کارشناسان معتقدند اگر ارزش معاملات دوباره بتواند در جایگاه بالاتر از ۶ هزار میلیارد تومان تثبیت شود بورس می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد وگرنه بازار با یک نوسان منفی مواجه شده تا برای صعود دوباره آماده شود.

٢٢٣٢٢٣

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید