۴:۲۰:۵۶ قبل از ظهر یکشنبه, ۸ام خرداد, ۱۴۰۱

ورود به بورس به شرط آموزش 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دانش و تخصص پیش نیازهای اصلی ورود به هر فعالیت اقتصادی است، به ویژه در بازار سرمایه این موضوع از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. بین دانش و بازدهی در بازارسرمایه رابطه مستقیمی وجود دارد به این معنی که هر چه میزان دانش و اطلاعات تخصصی در خصوص بازارسرمایه ارتقاء پیدا کند میزان ریسک حضور افراد در این بازار کاهش پیدا خواهد کرد.

دانش سهامداران بازار بورس از خرد گرفته تا کلان بر روندهای شاخص نیز اثر گذار است، بدین معنی که ارتقاء سطح دانش معامله‌گران منطق و تحلیل را جایگزین احساسات خواهد کرد و در بلند مدت با رشد شاخص نفع جمعی سرمایه‌گذاران را به همراه خواهد داشت.

آموزش اصولی بورس با منابع معتبر اهمیت ویژه‌ای دارد، کارگزاری مفید از سال‌ها قبل با بهره‌گیری از دانش و تخصص نیروی انسانی و با تکیه بر کارشناسان، موضوع آموزش را به عنوان یکی از سیاست‌های توسعه‌ای خود با هدف توانمندسازی کاربران، در لیست خدماتش قرار داده اما در سال ۱۳۹۹ با راه اندازی «سامانه آموزش مفید» موج تازه‌ای از فعالیت‌های آموزشی در این کارگزاری به راه افتاده است که به صورت رایگان نه فقط برای مشتریان مفید بلکه به عموم افراد علاقه‌مند ارائه می‌شود.

سامانه آموزش مفید در ۴ حوزه اصلی خدمات ارائه می‌دهد که عبارتند از مقالات آموزشی، کلاس‌های آنلاین، دوره‌های ویدیویی (ضبط شده) و برنامه‌های زنده آموزشی در شبکه‌های اجتماعی .

یکی از اصلی ترین بخش های آموزشی در کارگزاری مفید، بخش مقالات است که شامل مقالات مکتوب و فرهنگ لغت می‌باشد، مقالات به صورت سریالی از سطح مبتدی تا پیشرفته نگارش شده است که مخاطب با شروع به خواندن مقاله در هر سطحی در صورت علاقه‌مندی  می‌تواند مقاله‌های سطح بالاتر را نیز مطالعه کند؛ ضمن اینکه برای درک بهتر مخاطب در این مقالات تصاویر، نمودارها و اینفوگراف‌های جذابی به کار گرفته شده است.

تاکنون بیش از ۹۰۰ مقاله آموزشی در این بخش منتشر شده است و علاوه بر اینکه مقالات سطوح مبتدی تا حرفه ای را در بر می‌گیرند به صورت جامع و کامل مباحث بورس که عبارتند از آشنایی با بورس و ساختار بازار سرمایه‌ ایران، آشنایی با روش‌های سرمایه‌گذاری، آشنایی با انواع تحلیل‌ها شامل تحلیل تکنیکال و بنیادی، آشنایی با قوانین بورس ایران، آشنایی با سامانه‌های معاملاتی و نحوه استفاده از آن‌ها را پوشش داده است.

کارگزاری مفید با دعوت از مدرسان برجسته روزانه ۳ کلاس آنلاین برگزار می‌کند، مشارکت برای عموم در این کلاس‌ها رایگان است و عناوین مختلفی از مبتدی تا پیشرفته را شامل می‌شود، عناوین و زمان برگزاری کلاس‌ها نیز از طریق کانال‌های ارتباطی کارگزاری مفید اطلاع رسانی می‌شود.

از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون بیش از ۱۰۰۰ کلاس آنلاین در کارگزاری مفید برگزار شده است که به طور میانگین و بیش از ۳۵۰ هزار شرکت کننده در این کلاس برای یادگیری گردهم آمده اند؛ در کلاس‌های آنلاین کارگزاری مفید امکان تعامل با اساتید کارگزاری مفید وجود دارد و طبق برآوردهای صورت گرفته تاکنون کاربران ۴۷۱ هزار ساعت از کلاس های آنلاین کارگزاری استفاده کرده اند.

دوره‌های ویدئویی آموزشی این امکان را برای مخاطبان فراهم می‌کند تا موضوع و زمان دلخواه خود را برای آموزش انتخاب کنند، این ویدیوها در ۱۶ دوره در ۱۱۴ قسمت ارائه شده است؛ طبق برآوردهای صورت گرفته تاکنون ۶۵۰ هزار نفر در این دوره های ویدئویی شرکت کرده اند و ۸۰ هزار ساعت از این دوره ها دیده شده است.

ورود به بورس به شرط آموزش 

برنامه‌های زنده شبکه‌های مجازی یکی دیگر از اصلی ترین بخش‌های آموزشی کارگزاری مفید است؛ برنامه‌های زنده اینستاگرامی با حضور کارشناسان و متخصصان بازارسرمایه به صورت هفتگی برگزار می‌شود، تحولات روز بازار سرمایه با محوریت مسائل آموزشی موضوعات این برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد، همچنین حاضرین در برنامه‌ها می‌توانند با مهمان برنامه تعامل و پرسش و پاسخ داشته باشند.

آموزش کارگزاری مفید توانسته جایگاه برتر و سهم ویژه‌ای آموزش بورس کشور کسب کند؛ این کارگزاری تمامی محتواهای آموزشی را در راستای مسئولیت اجتماعی خود به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد و به دلیل دارا بودن بیشترین تعداد مطالب، کلاس‌ آنلاین و دوره‌های آموزشی در مجموع بزرگترین سامانه آموزش بورس کشور است.

خدمات آموزش بورس کارگزاری مفید ضمن رایگان بودن محدود به مشتریان کارگزاری مفید نیز نمی‌باشد و همه علاقه‌مندان و فعالان بازارسرمایه امکان بهره‌مندی و استفاده از مطالب و دوره‌های آموزش بورس را از طریق سامانه آموزش مفید به آدرس learning.emofid.com دارند. 

همچنین ببینید

امیر لعلی سرپرست مدیریت روابط عمومی بانک سینا شد

به گزارش روابط عمومی بانک سینا؛ امیر لعلی با حکم دکتر صفایی مزید به عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.