۲:۵۵:۲۶ قبل از ظهر یکشنبه, ۸ام خرداد, ۱۴۰۱

پیش‌بینی مسیر حرکت دلار /کف و سقف قیمت چقدر است ؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همزمان با صعودی شدن قیمت طلا در بازارهای جهانی در راستا اعلام زمان احتمالی تهاجم روسیه به اوکراین روند قیمت طلا در بازار ایران نیز صعودی شد و ارز نیز از این افزایش قیمت ها در امان نماند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی در روز شنبه گذشته از هزار و ۸۶۰ دلار فراتر رفت و این افزایش قیمت ها تا روز گذشته تداوم یافت اما امروز همزمان با اعلام خبر بازگشت برخی نیروهای روسیه با پایگاه‌های خود، قیمت این فلز گران بها ۲۱ دلار و ۱۳ سنت کاهش یافت و به ۱۸۴۹.۰۵ دلار در هر اونس رسید.

قیمت دلار آمریکا در بازار تهران در روز شنبه افزایش ۳۰۰ تومانی را تجربه کرد و به ۲۶ هزار و ۶۷۰ تومان رسید و با تداوم افزایش قیمت ها سرانجام روز گذشته وارد کانال ۲۷ هزار تومانی شد و ۲۷ هزار و ۲۷۰ تومان قیمت خورد.

دلار چه روندی را در پیش خواهد گرفت؟

کارشناسان بر این باورند که با توجه به تورم پایه ۴۰ درصدی قیمت این ارز تا پایان امسال در محدوده ۲۶-۲۹ هزار تومانی نوسان خواهد کرد.

در این بین برخی از کارشناسان کف قیمتی دلار برای سال آینده را ۲۲ و برخی ۲۵ هزار تومان پیش بینی می کنند؛ پیش بینی کاهشی برای روند قیمت ارز در صورتی محقق خواهد شد که مذاکرات به سرانجام برسد.

پیش بینی قیمت ارز در ۲۷ بهمن ماه

پیش بینی ها حاکی از آن است که با توجه به انتشار اخباری مبنی بر خروج نیروهای روسی از مرزهای اوکراین و ریزشی شدن روند قیمت طلا در ۲۴ ساعت گذشته، روند قیمت ارز در بازار ایران نیز نزولی شود.

۲۲۳۲۲۷

همچنین ببینید

امیر لعلی سرپرست مدیریت روابط عمومی بانک سینا شد

به گزارش روابط عمومی بانک سینا؛ امیر لعلی با حکم دکتر صفایی مزید به عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.