۴:۱۵:۰۳ قبل از ظهر یکشنبه, ۲ام مهر, ۱۴۰۲

‍ ورود شهرداری تهران به بازار سرمایه برای اولین بار

                                                                                                                                                                               
مدیر عامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی (سهامی عام) تحت نماد “وطوبی” زیرمجموعه هلدینگ میلاد شهر متعلق به سازمان بازنشستگی شهرداری تهران پس از احراز کلیه شرایط پذیرش بعنوان دویست و چهل و هشتمین نماد معاملاتی در بازار اول فرابورس پذیرش و درج شد.
سید مهدی نادمی افزود:پس از چند سال تلاش در راستای شفاف سازی و بهره مندی از ظرفیتهای بازار سرمایه، برای اولین بار موفق به آماده سازی به منظور عرضه سهام یکی از شرکت¬های زیرمجموعه در بازار سرمایه به عنوان شفاف ترین بازار مالی کشور شدیم.
نادمی بر عزم راسخ مدیران شهرداری و سازمان بازنشستگی تهران در راستای شفاف سازی بیشتر فعالیت¬های مالی و اقتصادی آن مجموعه تاکید نمود و عرضه قریب الوقوع “وطوبی” را دریچه ای برای ورود سایر شرکت-های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی شهرداری وشهرداری تهران در بازار سرمایه دانست. وی از دیگر مزایای عرضه سهام شرکت¬های مستعد شهرداری تهران را استفاده از معافیت¬های مالیاتی، تامین مالی، افزایش بهره وری و … دانست و ابراز امیدواری نمود این اقدام آثار خیر و پایداری برای بازنشستگان معزز شهرداری تهران به همراه داشته باشد.
رئیس هیات مدیره هلدینگ میلاد شهر در خصوص شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی نیز عنوان نمود: این شرکت در سال مالی ۹۹ با سرمایه ۱۱۰۰ میلیارد ریالی، به سود بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال رسیده که حاکی از افزایش ۱۴ برابر سودآوری آن شرکت نسبت به سال ۹۸ می باشد و در آینده نزدیک نیز برنامه افزایش سرمایه را در دستور کار خود دارد.
نادمی ابراز امیدواری کرد: عرضه موفق “وطوبی” سرآغاز هدایت منابع مازاد و راکد مجموعه شهرداری تهران به سمت سرمایه گذاری در بازار سرمایه و ایجاد درآمدهای پایدار و مستمر باشد.
به گفته نادمی هم اکنون این شرکت در نوبت عرضه اولیه قرار دارد و بر اساس صلاحدید فرابورس، زمان عرضه اولیه آن تعیین خواهد شد.

۱۷۱۷

همچنین ببینید

​رویکرد بانک صادرات ایران حمایت از دانش‌بنیان‌ها است

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی در نشست هماهنگی مدیران عامل بانک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید